Для підлоги
Полістиролбетон для влаштування підлоги
Полістиролбетон широко використовується при влаштуванні підготовки під чисті підлоги. Основні функції використання легкого бетону в підлогах наступні:
-
звукоізоляція міжповерхових перекриттів (при товщині 50 мм – знімає 23 дЦ шуму)
-
чорнова стяжка (закриває всі комунікації в підлозі та вирівнює рівень підлоги)
-
зниження навантаження на плити перекриття (в порівнянні з аналогами, вага полістиролбетону менше в 3-7 разів)
Полістиролбетон в облаштуванні підлог використовують для отримання таких ефектів:
- звукоізоляційний – шумоізоляція плит перекриття
- зміцнюючий – під влаштування плитки та нанесення гідроізоляції
- несучий – при влаштуванні по перекриттю з профільованого листа
Влаштування стяжки підлоги із полістиролбетону
При влаштуванні стяжок із полістиролбетону потрібно звернути увагу:
1. перед початком робіт:
-
Враховувати статичні і динамічні навантаження, матеріал, що використовується при остаточній обробці підлоги, мінімальна товщина звукоізоляційної стяжки повинна бути не менше 50 мм (згідно з протоколом акустичних випробувань № 29К/05), мінімальна об'ємна вага полістиролбетону при влаштуванні стяжки має бути не менше 300 кг/м3.
-
Підлоги в приміщеннях влаштовують після завершення всіх будівельно-монтажних, електротехнічних, санітарно-технічних та оздоблювальних робіт. Всі монтажні отвори, стики багатопустотних плит, місця примикань перекриттів до стін і перегородок ретельно повинні заповняться цементно-піщаним розчином марки, не нижче М100.
-
Контур будівлі повинен бути закритий, щоб уникнути протягів і вивітрювання вологи зі стяжки. Якщо вікна, балконні групи, вхідні двері не змонтовані - це може призвести до появи павутини і розтріскування стяжки.
-
Примикання підлоги до стін (перегородок, колонам) повинно бути виконане на всю товщину стяжки зі звукоізоляцією по периметру приміщення.
2. При підготовці основи під укладання полістиролбетону потрібно враховувати наступні моменти:
-
Основа повинна бути однорідною та очищеною від пилу і будівельного сміття.
-
При влаштуванні на цементну поверхню (поверхню із цементною основою) або інші поверхні, які вбирають воду: необхідно їх ретельно змочити водою задля уникнення утворення калюж.
-
При влаштуванні на поверхню, яка погано поглинає воду: необхідно обробити поверхню ґрунтом або цементним молоком для поліпшення зчеплення.
-
При влаштуванні на поверхню, яка не поглинає воду (метал, кераміка, пластик, пінопласт і т.д.) до нанесення готової суміші полістиролбетону, встановити сітку (металеву, зварну на відстані мінімум 1/3 товщини майбутньої стяжки від основи).
-
При влаштуванні фінішного покриття з м'яких видів матеріалу (лінолеум, ковролін та ін.) необхідно зробити шар з самонівелюючої маси або цементно-піщану стяжку.
-
При влаштуванні фінішного покриття з твердих матеріалів (керамічна плитка, дерев'яні підлоги, ламінат та ін.) укладання може проводитись на звукоізоляційну полістиролбетонну підготовку.
3. Після укладання полістиролбетону потрібно:
-
Уникнути втрати міцності стяжки, не допускається її експлуатація під час застигання (мінімум 3 доби).
-
Наступний технологічний етап робіт наприклад укладання цементно-піщаного розчину, потрібно не пізніше 2-3-ох днів після укладання першого шару, попередньо змочивши його безпосередньо перед початком заливки, щоб уникнути втрат води. В іншому випадку необхідно провести шліфовку та ґрунтування поверхні першого шару.
-
При укладанні на полістиролбетон стяжку напівсухого цементно-піщаного розчину (гарцовка), попередньо потрібно здійснити шліфування полістиролбетону та ґрунтування поверхні перед укладанням або провести змочування поверхні водою.
При влаштуванні цементно-піщаної стяжки потрібно зробити деформаційні шви та дотримуватися правил догляду за стяжкою:
- на більшу площу необхідно нанести деформаційні шви (максимальна площа карти 30 м²);
- при влаштуванні в невеликих приміщеннях (площею до 30 м²) необхідно нанести деформаційний шов безпосередньо на порозі кімнати;
- глибина деформаційного шва 2/3 товщини стяжки, мінімальна товщина деформаційного шва 3 мм, шви треба виконувати безпосередньо під час заливки;
- деформаційні шви влаштовуються за класичною схемою.
Для того, щоб стяжка мала необхідну проектну міцність, необхідно керуватися ДБН «Догляд за бетоном», а саме змочування, накривання плівкою на термін 3-7 діб для запобігання швидкій втраті вологи
Технологія та послідовність дій при виконанні робіт із використанням полістиролбетону при облаштуванні підлоги:
1. Технологічний процес влаштування підготовки під чисті підлоги з полістиролбетону
2. Технологічний процес влаштування підготовки під чисті підлоги з полістиролбетону та екструдованого пінополістиролу